Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

51ste keer Zonnebloem loterij van start

Alweer even terug is voor de 51ste keer de Zonnebloemloterij van start gegaan. Vanwege corona en de veiligheidsmaatregelen mogen de vrijwilligers niet langs de deuren lopen. Er is nu sprake van een online loterij. Op maandag 12 oktober vindt de trekking plaats.

Wanneer je liever geen digitale loten wilt kopen, neem dan contact op met de vrijwilligers van Zonnebloemafdeling Dordrecht Zuid. In dat geval komt men op verzoek met de loten aan de deur. Uiteraard houden de vrijwilligers rekening met alle regels. De loten kosten € 2,00 per stuk.
Met de opbrengst van deze loterij organiseert de Zonnebloem fantastische activiteiten voor mensen met een lichamelijke beperking. De loten zijn nog tot 1 oktober te bestellen via www.zonnebloem.nl/loterij.

De Zonnebloem verrijkt het leven van mensen met een lichamelijke beperking. Dit wordt bijvoorbeeld gedaan door huisbezoeken, dagjes uit en aangepast vakanties. Met 1200 lokale afdelingen is de Zonnebloem actief in vrijwel elke wijk, dorp en stad in Nederland. Tevens heeft de Zonnebloem rolstoelhuurauto’s, verdeeld over Nederland. Hun slogan luidt niet voor niets: “Er kan zoveel meer dan je denkt!”.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Dordrecht brengt mogelijke PFAS-bronnen in kaart

DORDRECHT – Als gevolg van jarenlange productie en gebruik van PFAS (poly- en perfluoralkylstoffen) zijn bodem en water in Nederland in meer of mindere mate verontreinigd door PFAS. Om een goed beeld te krijgen op welke locaties sprake kan zijn van PFAS-bodemverontreiniging, heeft gemeente Dordrecht een inventarisatie laten uitvoeren naar (voormalige) bedrijfslocaties waar in het verleden mogelijk PFAS zijn gebruikt. Een vergelijkbaar onderzoek is recent ook uitgevoerd door de provincie Zuid-Holland. Alle resultaten worden gedeeld met het Rijk, dat hiermee een landelijk totaalbeeld wil opstellen. PFAS zijn door de mens gemaakte stoffen die in veel producten worden toegepast en nauwelijks afbreken in het milieu. ( Foto: Stolk Fotografie )

Actueel

Stembureauleden gezocht voor gemeenteraadsverkiezingen 2026

DORDRECHT – Op woensdag 18 maart 2026 vinden de gemeenteraadsverkiezingen plaats. De gemeente Dordrecht is op zoek naar enthousiaste stembureauleden die willen helpen op deze belangrijke dag. Bent u 18 jaar of ouder en beschikbaar van 07.00 uur tot mogelijk na 0.00 uur? U ontvangt een digitale training, een vergoeding van € 180,- (inclusief maaltijdvergoeding) en levert een waardevolle bijdrage aan de democratie. ( Foto: Stolk Fotografie )

Actueel

Binnenvaartdagen Zwijndrecht op zoek naar sponsoren en bedrijven

ZWIJNDRECHT – Voor de vierde keer staat Zwijndrecht dit jaar weer drie dagen lang helemaal in het teken van de binnenvaartsector. De Binnenvaartdagen vinden plaats van vrijdag 11 tot en met zondag 13 september. Opnieuw gaat het om een gratis publieksevenement met educatie, voorlichting, entertainment en live muziek. ( Archieffoto: Stolk Fotografie )