Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Burgemeester bezoekt Krispijn

Burgemeester Wouter Kolff bezocht op de fiets Oud Krispijn en Nieuw Krispijn. Daar waren weer veel ontmoetingen met bewoners van deze wijken en medewerkers van verschillende organisaties. “Diverse wijken, met veel jonge inwoners en mensen met uiteenlopende achtergronden. Wijken die geherstructureerd zijn en nog steeds worden en waar leefbaarheid een blijvend aandachtspunt is”, zegt burgemeester Wouter Kolff op zijn Facebook-pagina.

“Eerst bezocht ik het Weizigtpark, een prachtige omgeving. Hier worden aanpassingen gedaan om de veiligheid te vergroten. Vervolgens bezocht ik de Prinsemarij, een belangrijke ontmoetingsplek met een wijkrestaurant en de locatie van het Sociaal Wijkteam”, zo vertelt de burgemeester. Onderweg kreeg hij uitleg over alle vernieuwing in de wijken.
Hij bezocht ook Groeituinen Dordrecht: “Een mooi bewonersinitiatief, met onder andere een inloop van Yulius en een Somalische vereniging. Ik kreeg uitleg over het project door een van de initiatiefnemers, Matanja Walinga. Dank aan Wim van de Open Werkplaats Ambachtshonk voor de geweldig mooie handgemaakte houten pennenset (door hem gemaakt) die ik mocht ontvangen.”

Uiteraard ontbrak ook Koloriet niet (twee basisscholen, een sporthal, een buurtcentrum en een peuterspeelzaal). De burgemeester maakte er kennis met MEE Drechtsteden en de vrouwen van de Dordtse Diamanten die activiteiten organiseren voor kinderen. Mila Perez en Gillian Kleinmoedig vertelden over de voorbereiding van de kinderrechtendag op 25 november. “Ook sprak ik de zeer actieve en betrokken mensen van de OKBZ, de Oud Krispijn Bewoners Zelforganisatie, met voorzitter Arie van Zanten.”

“Tot slot bezochten we de Buitenwacht, een intercultureel en interreligieus centrum, in grote mate gerund door vrijwilligers”, schrijft de burgemeester. “Hier was vandaag het ‘Eethuis’ en huiswerkbegeleiding. Ik sprak voorzitter Riet Duykers en een aantal vrijwiligers en bezoekers, waaronder kinderen die hier geweldige huiswerkbegeleiding krijgen.”

“Een mooi bezoek aan twee wijken die aandacht nodig hebben, maar die aandacht gelukkig ook krijgen!”

Jeroen Niemeijer, wijkfotograaf uit Krispijn en vrijwilliger voor onder andere wijkkrant De Stem van Oud Krispijn, maakte foto’s van het bezoek.

 

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Illegaal en overgebleven vuurwerk zonder straf inleveren op 2 januari

DORDRECHT – Op vrijdag 2 januari kunnen inwoners zonder boete of straf illegaal en overgebleven vuurwerk inleveren bij een speciaal inleverpunt in Dordrecht. Het gaat om alle soorten vuurwerk tot 25 kilo, inclusief consumentenvuurwerk dat vanaf 1 januari 2026 landelijk verboden is. Het inleverpunt is geopend van 09.30 tot 12.30 uur op de grote parkeerplaats van FC Dordrecht. Een erkend bedrijf neemt het vuurwerk in en zorgt voor veilige opslag en vernietiging. ( Archieffoto: Stolk Fotografie )

Actueel

Snelcursus schaatsen in de kerstvakantie bij Optisport Dordrecht

DORDRECHT – Wie deze kerstvakantie (beter) wil leren schaatsen, kan terecht bij Kunstrijvereniging De Drechtsteden. De vereniging organiseert van 29 tot en met 31 december 2025 een snelcursus schaatsen op de Optisport Sportboulevard in Dordrecht. Tijdens de lessen, die dagelijks plaatsvinden van 9.00 tot 10.30 uur, maken deelnemers kennis met de basisvaardigheden van het schaatsen en de eerste beginselen van het kunstrijden. ( Foto’s: DDD )

Actueel

Raad verdeeld over vervolg na onthullingen keldergraven Essenhof

DORDRECHT – Twee weken na de presentatie van een onderzoeksrapport over ernstige problemen in keldergraven op begraafplaats Essenhof heeft de Dordtse gemeenteraad uitgebreid gedebatteerd over de gevolgen. De onthullingen leidden tot geschokte reacties, maar ook tot waardering voor de manier waarop het huidige college en wethouder Merx met de situatie zijn omgegaan. Over de vervolgstappen verschillen de meningen. ( Foto: Stolk Fotografie )