Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Burgemeester bezoekt Krispijn

Burgemeester Wouter Kolff bezocht op de fiets Oud Krispijn en Nieuw Krispijn. Daar waren weer veel ontmoetingen met bewoners van deze wijken en medewerkers van verschillende organisaties. “Diverse wijken, met veel jonge inwoners en mensen met uiteenlopende achtergronden. Wijken die geherstructureerd zijn en nog steeds worden en waar leefbaarheid een blijvend aandachtspunt is”, zegt burgemeester Wouter Kolff op zijn Facebook-pagina.

“Eerst bezocht ik het Weizigtpark, een prachtige omgeving. Hier worden aanpassingen gedaan om de veiligheid te vergroten. Vervolgens bezocht ik de Prinsemarij, een belangrijke ontmoetingsplek met een wijkrestaurant en de locatie van het Sociaal Wijkteam”, zo vertelt de burgemeester. Onderweg kreeg hij uitleg over alle vernieuwing in de wijken.
Hij bezocht ook Groeituinen Dordrecht: “Een mooi bewonersinitiatief, met onder andere een inloop van Yulius en een Somalische vereniging. Ik kreeg uitleg over het project door een van de initiatiefnemers, Matanja Walinga. Dank aan Wim van de Open Werkplaats Ambachtshonk voor de geweldig mooie handgemaakte houten pennenset (door hem gemaakt) die ik mocht ontvangen.”

Uiteraard ontbrak ook Koloriet niet (twee basisscholen, een sporthal, een buurtcentrum en een peuterspeelzaal). De burgemeester maakte er kennis met MEE Drechtsteden en de vrouwen van de Dordtse Diamanten die activiteiten organiseren voor kinderen. Mila Perez en Gillian Kleinmoedig vertelden over de voorbereiding van de kinderrechtendag op 25 november. “Ook sprak ik de zeer actieve en betrokken mensen van de OKBZ, de Oud Krispijn Bewoners Zelforganisatie, met voorzitter Arie van Zanten.”

“Tot slot bezochten we de Buitenwacht, een intercultureel en interreligieus centrum, in grote mate gerund door vrijwilligers”, schrijft de burgemeester. “Hier was vandaag het ‘Eethuis’ en huiswerkbegeleiding. Ik sprak voorzitter Riet Duykers en een aantal vrijwiligers en bezoekers, waaronder kinderen die hier geweldige huiswerkbegeleiding krijgen.”

“Een mooi bezoek aan twee wijken die aandacht nodig hebben, maar die aandacht gelukkig ook krijgen!”

Jeroen Niemeijer, wijkfotograaf uit Krispijn en vrijwilliger voor onder andere wijkkrant De Stem van Oud Krispijn, maakte foto’s van het bezoek.

 

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Werken én leren in Dordrecht: een springplank voor havo-leerlingen

Veel havo-leerlingen en hun ouders vragen zich af: wat komt er na het diploma? Voor wie houdt van techniek en praktijkgericht leren, is er nu een unieke kans in Dordrecht. De Associate Degree (AD) Engineering biedt een traject waarin jongeren werken én leren combineren. De opleiding duurt twee jaar en leidt tot een wettelijk erkend hbo-diploma op niveau 5. Studenten volgen één à twee dagen per week onderwijs bij Hogeschool Rotterdam op de locatie Dordrecht Academy en staan daarnaast met beide voeten in de praktijk bij een werkgever.

112-nieuws

VIDEO: Brandstichting op regenboogpad aan Leerparkpromenade in Dordrecht

DORDRECHT – Zaterdagochtend rond half vijf is de brandweer gealarmeerd voor een buitenbrand aan de Leerparkpromenade in Dordrecht. Bij aankomst bleek er brand te woeden op het regenboogpad. Het regenboogpad was eerder deze maand, in de nacht van 19 op 20 december, al doelwit van bekladding. Dit keer bleek het te gaan om brandstichting. De brandweer had het vuur snel onder controle en wist verdere schade te beperken. ( Foto’s en Video: Stolk Fotografie )

Actueel

Yvonne was VTC 25 jaar trouw en gaat nu met pensioen

Na een dienstverband van meer dan 25 jaar neemt Yvonne afscheid bij Vrije Tijdscentrum Dordrecht. Yvonne was nooit te beroerd om extra te werken en ze was altijd aanwezig. Nu gaat de hardwerkende medewerkster met een welverdiend pensioen.