Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Burgemeester bezoekt Krispijn

Burgemeester Wouter Kolff bezocht op de fiets Oud Krispijn en Nieuw Krispijn. Daar waren weer veel ontmoetingen met bewoners van deze wijken en medewerkers van verschillende organisaties. “Diverse wijken, met veel jonge inwoners en mensen met uiteenlopende achtergronden. Wijken die geherstructureerd zijn en nog steeds worden en waar leefbaarheid een blijvend aandachtspunt is”, zegt burgemeester Wouter Kolff op zijn Facebook-pagina.

“Eerst bezocht ik het Weizigtpark, een prachtige omgeving. Hier worden aanpassingen gedaan om de veiligheid te vergroten. Vervolgens bezocht ik de Prinsemarij, een belangrijke ontmoetingsplek met een wijkrestaurant en de locatie van het Sociaal Wijkteam”, zo vertelt de burgemeester. Onderweg kreeg hij uitleg over alle vernieuwing in de wijken.
Hij bezocht ook Groeituinen Dordrecht: “Een mooi bewonersinitiatief, met onder andere een inloop van Yulius en een Somalische vereniging. Ik kreeg uitleg over het project door een van de initiatiefnemers, Matanja Walinga. Dank aan Wim van de Open Werkplaats Ambachtshonk voor de geweldig mooie handgemaakte houten pennenset (door hem gemaakt) die ik mocht ontvangen.”

Uiteraard ontbrak ook Koloriet niet (twee basisscholen, een sporthal, een buurtcentrum en een peuterspeelzaal). De burgemeester maakte er kennis met MEE Drechtsteden en de vrouwen van de Dordtse Diamanten die activiteiten organiseren voor kinderen. Mila Perez en Gillian Kleinmoedig vertelden over de voorbereiding van de kinderrechtendag op 25 november. “Ook sprak ik de zeer actieve en betrokken mensen van de OKBZ, de Oud Krispijn Bewoners Zelforganisatie, met voorzitter Arie van Zanten.”

“Tot slot bezochten we de Buitenwacht, een intercultureel en interreligieus centrum, in grote mate gerund door vrijwilligers”, schrijft de burgemeester. “Hier was vandaag het ‘Eethuis’ en huiswerkbegeleiding. Ik sprak voorzitter Riet Duykers en een aantal vrijwiligers en bezoekers, waaronder kinderen die hier geweldige huiswerkbegeleiding krijgen.”

“Een mooi bezoek aan twee wijken die aandacht nodig hebben, maar die aandacht gelukkig ook krijgen!”

Jeroen Niemeijer, wijkfotograaf uit Krispijn en vrijwilliger voor onder andere wijkkrant De Stem van Oud Krispijn, maakte foto’s van het bezoek.

 

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Dordtse Phil jubileert met verrassend repertoire

Met een origineel en boeiend programma pakte het Dordrechts Philharmonisch Orkest uit tijdens haar jubileumconcert van 29 november. Een groot aantal bezoekers genoot van een prachtig concert.

Actueel

Column Hans Janssen: Risico’s in het werkveld

Zoals bij elke organisatie is er ook in onze ambulancedienst veel aandacht voor veilig werken en de kwaliteit van ons handelen. Jaarlijks kunnen we diverse auditoren verwelkomen om in één, of twee, of soms wel vier dagdelen onze werkprocessen nauwgezet onder de loep te nemen. Hoewel iedereen zucht onder de toenemende administratieve last in de zorg, lukt het maar niet om dit fenomeen te keren. Steeds weer moeten we onze organisatie en processen binnenstebuiten keren. Overigens is het in al die jaren nog nooit voorgekomen dat hierdoor inderdaad een cruciale tekortkoming of nalatigheid aan het licht kwam. Prima dus, zou je denken. En dat is het natuurlijk ook.

Actueel

Drechtsteden, Stedin en HVC zetten gezamenlijk koers naar oplossing overbelast elektriciteitsnet

Netbeheerder Stedin, publiek warmtebedrijf HVC en Smart Delta Drechtsteden bekrachtigden gisteren hun samenwerking om netcongestie in de regio Drechtsteden gezamenlijk aan te pakken. Tijdens een feestelijk moment, omlijst met het aansnijden van een symbolische taart, onderstreepten de betrokken bestuurder en wethouders van de zeven Drechtstedengemeenten hun gedeelde verantwoordelijkheid en ambitie: het vergroten van de oplossingsruimte voor het overbelaste elektriciteitsnet in de regio.