Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

De Stem van Krispijn nr. 1, februari 2020

Bewoners Organisatie Krispijn van start

In deze editie kunt u meer lezen over de volgende onderwerpen: Onze wijkmanager: Max Suart, Nieuws uit De Buitenwacht, Daaf Bosua, secretaris van SC Movado, en nog veel meer. . . . Heeft u deze editie gemist of wilt u nog iets nalezen? Klik dan HIER.

Nieuws van dordtcentraal.

112-nieuws

Auto klapt op vangrail bij tol Kiltunnel, geen gewonden

Bij de Dordtse Kil is vrijdagochtend een auto tegen de vangrail geknald bij de tol vanaf de Kiltunnel. Er is niemand gewond geraakt.

Actueel

Verduurzaming Vorrinklaan in kleurrijk jasje: leerlingen sieren bouwplaats met vrolijke doeken

DORDRECHT – Het woongebouw aan de Vorrinklaan in de Dordtse wijk Crabbehof onderging een flinke duurzame metamorfose. De 70 appartementen van woningcorporatie Trivire werden voorbereid op een energiezuinige toekomst. Voor de renovatie werkte Trivire samen met VORM Renovatie. Op vrijdag 17 oktober werd deze samenwerking officieel bekrachtigd. Marcel Korthorst, bestuurder van Trivire, en Timo Stoopman, directeur bestaand vastgoed van VORM, zetten hun handtekening tijdens een feestelijk moment op het schoolplein van de nabijgelegen John F. Kennedyschool. ( Foto: Kelly Megens )

Actueel

Henk Mesman: Het kloppend hart van Nederland

Op 14 oktober 1930 zag de landelijke organisatie de ‘Nederlandse Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen’, kort gezegd de ‘Bond’, het levenslicht. De ‘Bond’ had een educatief en emancipatorisch karakter. Door het hele land werden er vele plaatselijke afdelingen van de ‘Bond’ gesticht. Naarmate de tijd vorderde, verdween de agrarische signatuur omdat ook ‘stadse’ vrouwen lid werden. In 2002 besloot men daarom de naam te veranderen in de ‘Vrouwen van Nu’. Er zijn momenteel meer dan 290 afdelingen met in totaal zo’n 22.000 leden. In Dordrecht werd de afdeling van de ‘Vrouwen van Nu’, toen nog de ‘Bond’, op 18 oktober 1945 opgericht. Afgelopen zaterdag was dat precies 80 jaar geleden en dit werd feestelijk gevierd. De leden van de ‘Vrouwen van Nu’ werden getrakteerd op een uitgebreid repertoire van hoogtepunten uit.