Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Home-Start organiseert een vrijwilligerstraining

Humanitas Home-Start Dordrecht ondersteunt al 20 jaar gezinnen met jonge kinderen in Dordrecht. De vrijwilligers van Home-Start bieden vriendschappelijk contact, een luisterend oor, opvoedondersteuning en praktische hulp bij Dordtse gezinnen met jonge kinderen . Het doel is de ouders een tijdelijk steuntje in de rug te bieden en hen terug in hun eigen kracht te zetten.  Home-start werkt met een actieve vrijwilligersgroep van ongeveer 30 personen. Sommige vrijwilligers, waaronder enkele Stadspolderbewoners, zijn al bijna 20 jaar actief bij Home-Start. Op dit moment is er behoefte aan nieuwe vrijwilligers. Daarom wordt er op 5, 12 en 19 december weer een training voor nieuwe vrijwilligers georganiseerd.

   Heeft u wat tijd over en wilt u een gezin met jonge kinderen ondersteunen?

Kijk u dan op de website www.home-start.nl voor meer informatie en neem contact op met coördinator Geja Platerink, tel. 06-20499942, g.platerink@humanitas.nl

 

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

VSP Dordrecht presenteert kandidatenlijst voor gemeenteraadsverkiezingen 2026–2030

DORDRECHT – VSP Dordrecht heeft haar kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen 2026–2030 bekendgemaakt. De lijst telt veertig betrokken inwoners van Dordrecht die diep geworteld zijn in de stad en haar wijken. Het gaat om kandidaten die Dordrecht niet alleen kennen, maar er ook wonen, werken en zich dagelijks inzetten voor de lokale samenleving. ( Foto: Stolk Fotografie )

Actueel

Werken én leren in Dordrecht: een springplank voor havo-leerlingen

Veel havo-leerlingen en hun ouders vragen zich af: wat komt er na het diploma? Voor wie houdt van techniek en praktijkgericht leren, is er nu een unieke kans in Dordrecht. De Associate Degree (AD) Engineering biedt een traject waarin jongeren werken én leren combineren. De opleiding duurt twee jaar en leidt tot een wettelijk erkend hbo-diploma op niveau 5. Studenten volgen één à twee dagen per week onderwijs bij Hogeschool Rotterdam op de locatie Dordrecht Academy en staan daarnaast met beide voeten in de praktijk bij een werkgever.

112-nieuws

VIDEO: Brandstichting op regenboogpad aan Leerparkpromenade in Dordrecht

DORDRECHT – Zaterdagochtend rond half vijf is de brandweer gealarmeerd voor een buitenbrand aan de Leerparkpromenade in Dordrecht. Bij aankomst bleek er brand te woeden op het regenboogpad. Het regenboogpad was eerder deze maand, in de nacht van 19 op 20 december, al doelwit van bekladding. Dit keer bleek het te gaan om brandstichting. De brandweer had het vuur snel onder controle en wist verdere schade te beperken. ( Foto’s en Video: Stolk Fotografie )