Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Maak je eigen vogelhuisje bij Weizigt

Op dinsdag 25 en donderdag 27 februari is het alvast een beetje voorjaar bij Weizigt. Deze voorjaarsvakantie maak je bij Weizigt namelijk je eigen, stevige vogelhuisje voor in je tuin of je balkon.

Het lijkt nog ver weg, maar voor je het weet is de lente daar. Daarom organiseert Weizigt tijdens de voorjaarsvakantie een speciale workshop. Hier leer je precies hoe je een mooi en stevig vogelhuisje maakt. Uiteraard mag je jouw vogelhuisje mee naar huis nemen. Je krijgt van ons ook nog wat tips mee zodat je precies weet waar en hoe hoog je je huisje het beste op kunt hangen. Zo heb je de meeste kans op een bewoond huisje en zie jij met een beetje geluk dit voorjaar jonge vogeltjes uitvliegen.

Weizigt organiseert deze workshop op dinsdag 25 februari en donderdag 27 februari. De activiteit start om 09.30 uur en om ongeveer 11.30 uur is het huisje klaar en kan je het mee naar huis nemen. De workshop is geschikt voor kinderen tussen 6 en 14 jaar oud. Er is per dag plaats voor 10 kinderen en deelname kost €10. Wil je ook meedoen? Meld je dan nu aan door een mailtje te sturen naar weizigt@dordrecht.nl.

Meer informatie over Duurzaamheidscentrum Weizigt en de activiteiten die we het hele jaar organiseren, vind je op www.weizigt.nl. Voor alle nieuwtjes en updates volg je Weizigt op Facebook en Twitter.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Lezersfoto: Fluitconcert

DORDRECHT – Rond zonsondergang gaat Erna Vermeulen weleens met haar camera op pad in de Nieuwe Biesbosch. Ze hoorde deze roodborst prachtig fluiten in het mooie licht van de ondergaande zon. Tussen wat takken door kon ze dit prachtige plaatje schieten! Ook een mooie foto gemaakt? Stuur hem onder vermelding van Lezersfoto naar redactie@dordtcentraal.nl. De onderwerpkeuze is helemaal vrij. De enige voorwaarde is dat de foto gemaakt moet zijn op het Eiland van Dordrecht.

Actueel

Voorbereidingen voor bouw AZC

DORDRECHT – Op bedrijventerrein DistriPark zijn de voorbereidende grondwerkzaamheden gestart voor de bouw van een asielzoekerscentrum. De gemeente Dordrecht heeft recent de vergunning verleend voor die bouw. De verwachting is dat het AZC in februari 2026 gereed zal zijn. Het zal onderdak bieden aan maximaal 580 asielzoekers. (Dronefoto: Stolk Fotografie)

Actueel

Schoolverhuizing gaat toch niet door…..1 april!

DORDRECHT – De leerlingen van Katholieke Basisschool Pius 10 op 8 mei voor het eerst les …