Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Opruimdag op 11 december

Illustratie opruimdag voor grof afval’n Schone straat… je hebt het zelf in de hand. Maar een beetje hulp bij het schoonhouden van de wijk is natuurlijk altijd fijn. Op woensdag 11 december van 10.00 tot 16.00 uur is er een opruimdag in Nieuw-Krispijn.
Aan de Waldeck Pyrmontweg komt een speciale container te staan waarin bewoners van die wijk hun grof afval kwijt kunnen. Ook is er een mini-milieustraat en zijn er afvalcoaches aanwezig. Deze opruimdag houden we in 2020 in alle wijken in West: Crabbehof, Krispijn en Wielwijk. Kijk voor de data op: www.dordrecht.nl/schonestad.

Extra acties
De opruimdag is een van de acties voor een schoon Dordrecht West. Iedere dag verwijderen het Buurt Service Team en HVC in Crabbehof, Krispijn en Wielwijk zwerfvuil en afval dat naast ondergrondse containers staat. Dat gebeurt ook in het weekend. Door deze extra inzet zien de wijken er al schoner uit. In 2020 volgen nog meer acties tegen zwerfvuil, zoals de inzet van extra handhavers. Ook zoeken we de samenwerking met woningcorporaties, Wijk voor Wijk en buurtpreventie. Voor de langere termijn werken we met onze afvalpartners aan gedragsverandering.
En natuurlijk heeft iedere bewoner hierin een eigen rol: ’n Schone straat … je hebt het zelf in de hand’.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Lezersfoto: Fluitconcert

DORDRECHT – Rond zonsondergang gaat Erna Vermeulen weleens met haar camera op pad in de Nieuwe Biesbosch. Ze hoorde deze roodborst prachtig fluiten in het mooie licht van de ondergaande zon. Tussen wat takken door kon ze dit prachtige plaatje schieten! Ook een mooie foto gemaakt? Stuur hem onder vermelding van Lezersfoto naar redactie@dordtcentraal.nl. De onderwerpkeuze is helemaal vrij. De enige voorwaarde is dat de foto gemaakt moet zijn op het Eiland van Dordrecht.

Actueel

Voorbereidingen voor bouw AZC

DORDRECHT – Op bedrijventerrein DistriPark zijn de voorbereidende grondwerkzaamheden gestart voor de bouw van een asielzoekerscentrum. De gemeente Dordrecht heeft recent de vergunning verleend voor die bouw. De verwachting is dat het AZC in februari 2026 gereed zal zijn. Het zal onderdak bieden aan maximaal 580 asielzoekers. (Dronefoto: Stolk Fotografie)

Actueel

Schoolverhuizing gaat toch niet door…..1 april!

DORDRECHT – De leerlingen van Katholieke Basisschool Pius 10 op 8 mei voor het eerst les …