Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Opruimdag op 11 december

Illustratie opruimdag voor grof afval’n Schone straat… je hebt het zelf in de hand. Maar een beetje hulp bij het schoonhouden van de wijk is natuurlijk altijd fijn. Op woensdag 11 december van 10.00 tot 16.00 uur is er een opruimdag in Nieuw-Krispijn.
Aan de Waldeck Pyrmontweg komt een speciale container te staan waarin bewoners van die wijk hun grof afval kwijt kunnen. Ook is er een mini-milieustraat en zijn er afvalcoaches aanwezig. Deze opruimdag houden we in 2020 in alle wijken in West: Crabbehof, Krispijn en Wielwijk. Kijk voor de data op: www.dordrecht.nl/schonestad.

Extra acties
De opruimdag is een van de acties voor een schoon Dordrecht West. Iedere dag verwijderen het Buurt Service Team en HVC in Crabbehof, Krispijn en Wielwijk zwerfvuil en afval dat naast ondergrondse containers staat. Dat gebeurt ook in het weekend. Door deze extra inzet zien de wijken er al schoner uit. In 2020 volgen nog meer acties tegen zwerfvuil, zoals de inzet van extra handhavers. Ook zoeken we de samenwerking met woningcorporaties, Wijk voor Wijk en buurtpreventie. Voor de langere termijn werken we met onze afvalpartners aan gedragsverandering.
En natuurlijk heeft iedere bewoner hierin een eigen rol: ’n Schone straat … je hebt het zelf in de hand’.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Politiek Gezien:

In 2021 sloot de gemeente Dordrecht een overeenkomst met bouwer Ballast Nedam om 720 woningen te bouwen op de parkeerplaats tegenover het Albert Schweitzerziekenhuis. Voor het project Middenzone/ Gezondheidspark plaatste toenmalig wethouder Piet Sleeking namens het college zijn handtekening onder de overeenkomst van het ontwikkelingsplan met Ballast Nedam. ( Foto: artist-impressie )

Actueel

Belangrijk: regels voor honden in het Weizigtpark

DORDRECHT – In het Weizigtpark in Dordrecht gelden duidelijke regels voor honden. De gemeente ontvangt regelmatig meldingen over honden in het park en zet daarom de afspraken nogmaals op een rij. Honden zijn niet toegestaan op speelvelden, sportvelden en in speeltuinen. Op de overige paden moeten honden aangelijnd zijn en geldt een opruimplicht. Er is één uitzondering: op de paden parallel aan de Mauritsweg en de Krispijnseweg mogen honden loslopen en hoeft hondenpoep niet te worden opgeruimd. Meer informatie is te vinden op de website van de gemeente, bij de hondenuitlaatkaart. Bij overtreding riskeren baasjes een boete van handhaving of de politie.

Actueel

Carnaval zet Ooi en Ramsgat op z’n kop!

DORDRECHT – Het carnaval in Dordrecht bleek springlevend te zijn, zo werd afgelopen zaterdag duidelijk. Nadat Prinses Merwilda de 3e – Gabrielle Sponselee – de sleutel van de stad uit handen van wethouder Chris van Benschop in ontvangst had genomen, waarmee Dordrecht tot Ooi- en Ramsgat werd verklaard, barstte het feest los. (Foto’s : Stolk Fotografie)