Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Sfeervolle kerstlichtjesoptocht Krispijn ten bate kinderafdeling Dordtwijk

Donderdag 19 december is er weer de jaarlijkse kerstlichtjesoptocht in de wijk Krispijn.

Een mooie samenwerking tussen de Julianakerk ,scholen in de wijk ,Stichting de Buitenwacht en het Duurzaamheidscentrum Weizicht, er worden in buurtcentrum de Koloriet lampionnensets verkocht voor €2,50 lichtstokje en batterijen ,de gehele opbrengst is geheel ten bate van de kinderafdeling van het Albert Sweitserziekenhuis Dordtwijk. Deze sfeervolle optocht zal muzikaal worden begeleid door kerstmannenband “De Rolling Tones”.

De kerstlichtjes optocht begint om 18.00 uur bij basisschool de Fontijn ,direct naast de Koloriet met een optreden van kinderkoor de “Krispy Notes”,vervolgens gaan we door de vele sfeervolle Krispijnse straten naar de Julianakerk aan de Krispijnseweg waar een optreden wordt verzorgd door een groot gemend koor van de kerk ,vervolgens lopen we via het Weizichtpark naar Duurzaamheidscentrum Weizicht waar een sfeervolle levende kerststal kan worden bezocht ,ook daar wacht versnapering. De optocht wordt vervolgt naar de Buitenwacht aan de Bosboom Tousantstraat waar lekkere erwtensoep wordt gegeten. Tenslotte lopen we terug naar school de Fontein waar we rond 20.00 uur aankomen ,deze optocht wordt mede mogelijk gemaakt door wijkwensen afdeling Dordt-West.

De te lopen route is als volgt;
Jacob Marisstraat ,Brouwersdijk oversteken ,P.A de Genestedstraat ,langs Heyeplein ,Gouverneurstraat ,Dr Schaapmanstraat ,Bosboom Tousantstraat ,oversteken aankomst Julianakerk ,stukje Krispijnseweg, linksaf Amalia van Solmstraat ,la Nassauweg ,oversteken Weizichtpark in naar Duurzaamheidscentrum Weizicht ,Krispijnseweg noversteken Jacob Catstraat ,
Korte stop aldaar la Tesselschadestraat buitenwacht ,bij Bosboom Tousandtstraat oversteken naar Jacob van Lennepstraat en rechtsaf de Helmerstraat in ,Brouwersdijk oversteken naar Breitnerstraat ,linksaf Jozef Israelstraat in aankomst Jocob Marisstraat eindpunt

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Thomas Koolmees exposeert bij Via Lumina

DORDRECHT – Wethouder Marc Merx opent zaterdag 17 januari om 15.00 uur een gloednieuwe expositie bij Galerie Via Lumina aan de Voorstraat 152. De exposant is Thomas Koolmees. Thomas Koolmees: “Mijn naam is Thomas Musvit Koolmees. Musvit betekent Koolmees in het Deens. Ik ben 41 jaar oud en schilder sinds vijfenhalf jaar. Ik ben geboren in Dordrecht en daar woon ik momenteel weer in de prachtige omgeving van de 19-eeuwse stadsschil. Suze Groeneweg was mijn oudtante. Zij was ook vrij intens, dus het zit wellicht een beetje bij ons in de familie.

112-nieuws

Twee aanhoudingen na geweld tegen politie

DORDRECHT – Op zaterdagavond 10 januari 2026 heeft de politie moeten ingrijpen bij een incident in het centrum van de stad, nadat een horecaportier om assistentie vroeg bij het verwijderen van een groep overlastgevende bezoekers uit een horecagelegenheid. Vanwege de aanhoudende overlast werd de groep door de politie gevorderd het centrum te verlaten. Aan deze vordering werd echter geen gehoor gegeven. In plaats daarvan bleef de groep provocerend rondhangen en nam de agressie richting de aanwezige agenten toe. ( Illustratieffoto: Stolkfotografie )

112-nieuws

Automobiliste raakt onwel en belandt in de bosjes

DORDRECHT – Een oudere bestuurster is vrijdagmiddag met haar auto de stoep op en de bosschages ingereden op de Krispijnseweg in Dordrecht. De vrouw, die richting de stad reed, werd tijdens de rit onwel en had haar wagen niet meer onder controle. Ze was vrij snel bij kennis en is met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Verder raakte niemand gewond. ( Foto: Stolk Fotografie )