Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Veilig en gezond opgroeien

“Dordtse kinderen moeten kansrijk, veilig, gezond en met plezier opgroeien. Dat is het uitgangspunt van het jeugdbeleid in Dordrecht. Helaas is dit niet voor alle kinderen vanzelfsprekend”, zo is te lezen op de website van de gemeente Dordrecht. In het Lokaal Plan Jeugd 2019-2022 is te lezen wat Dordrecht wil doen om dat te bereiken. 

In dat plan is veel aandacht voor het voorkomen van problemen (preventie), toegang tot jeugdhulp en vernieuwing in de zorg. Zo wil het college zogenaamde ‘sociaal mariniers’ aanstellen voor gezinnen met veel problemen. Die kunnen snel en doortastend de nodige stappen zetten. Ook komt er een punt waar ouders en professionals terecht met vragen rond scheiden. Dat moet bijvoorbeeld vechtscheidingen helpen voorkomen. De weg naar jeugdhulp gaat via de sociale wijkteams. Toch blijken Dordtenaren soms nog een drempel te ervaren om daar aan te kloppen. Daarom komt er meer aanbod bij bijvoorbeeld kinderopvang, scholen en consultatiebureau.

Kleine dingen met grote betekenis

Wethouder Rik van der Linden zegt hierover: “Een goede, gelukkige jeugd draait vaak om kleine dingen, die wel grote betekenis hebben. Ieder kind wil veilig kunnen buitenspelen, wil dat er van hem of haar gehouden wordt, wil ’s ochtends ontbijten en heeft een luisterend oor nodig. Bij die basis hoort ook dat kinderen de ruimte hebben om te zijn wie ze zijn, ook als dat anders is dan wat ‘normaal’ genoemd wordt. Zonder dat daar een labeltje opgeplakt wordt of dat we direct in de probleem- en oplossingsstand schieten. Dat heeft, naast preventie en de organisatie van goede hulp en ondersteuning, ook een plek in dit lokale plan.”

Meer weten?

Lees het hele artikel op de website van de gemeente Dordrecht.

Het plan is te vinden via het raadsinformatiesysteem.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Kerstwalhalla

DORDRECHT  – Heerenlanden Events tovert zaterdag 8 november de Grote Kerk aan de Lange Geldersekade 2 om tot een sfeervol kerstwalhalla tijdens de Pre Christmas Edition Brocante, die van 10.00 tot 16.30 uur plaats vindt.

Actueel

Klimaatmuseum start landelijke tour in Dordrecht

DORDRECHT – Het pop-up Klimaatmuseum trapt op maandag 10 november een twee jaar durende rondreis door Nederland af in Dordrecht. Met prikkelende kunstwerken en interactieve installaties laat het museum bezoekers ervaren hoe de klimaatcrisis ons allemaal raakt – en wat we zelf kunnen doen om verschil te maken. Tijdens de tour komen zowel de problemen als de oplossingen aan bod. Bezoekers ontdekken hoe kunst en wetenschap samen kunnen inspireren tot actie voor een beter klimaat.

Actueel

Gemeente onderzoekt nieuwe invulling voormalig schoolgebouw aan Hugo van Gijnweg

DORDRECHT – De gemeente Dordrecht bekijkt momenteel de mogelijkheden voor een nieuwe invulling van het voormalige schoolgebouw aan de Hugo van Gijnweg in Dordrecht. Het pand, dat jarenlang dienstdeed als onderwijslocatie van het Drechtster College, is sinds kort verhuisd naar een nieuwe locatie aan de Karel Doormanweg in Dordrecht. ( Foto’s: Stolk Fotografie )