Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Weggeefwinkel voor iedereen

“In de Short Stay Facility (SSF) in Wielwijk zijn wij een weggeefwinkel begonnen”, vertelt Marijke van Deelen van Woonbron. “Daar kan iedereen die dat wil overbodige spullen brengen. Wie daar iets van kan gebruiken, mag dat gratis meenemen.”

“Wat wij weggeven en wat mensen bij ons brengen zijn bijvoorbeeld kleding, speelgoed, boeken en kleine huisraad”, aldus Marijke. Er is wel een maximum van 5 artikelen als je spullen op wilt halen.

Er wordt veel weggegooid en dat is zonde. Door middel van de weggeefwinkel krijgen spullen een ‘tweede leven’.

Voor iedereen

De weggeefwinkel is er voor iedereen! Het is fijn voor mensen met een kleine beurs, maar natuurlijk ook voor mensen die iets willen doen tegen de ‘weggooi maatschappij’. Marijke: “Op deze manier leveren wij direct een bijdrage aan een beter milieu.”

Waar en hoe laat

De openingstijden van de weggeefwinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur.

De Short Stay Facility (SSF) is te vinden in het zuiden van Wielwijk, M.H. Trompwg 235

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Kerstwalhalla

DORDRECHT  – Heerenlanden Events tovert zaterdag 8 november de Grote Kerk aan de Lange Geldersekade 2 om tot een sfeervol kerstwalhalla tijdens de Pre Christmas Edition Brocante, die van 10.00 tot 16.30 uur plaats vindt.

Actueel

Klimaatmuseum start landelijke tour in Dordrecht

DORDRECHT – Het pop-up Klimaatmuseum trapt op maandag 10 november een twee jaar durende rondreis door Nederland af in Dordrecht. Met prikkelende kunstwerken en interactieve installaties laat het museum bezoekers ervaren hoe de klimaatcrisis ons allemaal raakt – en wat we zelf kunnen doen om verschil te maken. Tijdens de tour komen zowel de problemen als de oplossingen aan bod. Bezoekers ontdekken hoe kunst en wetenschap samen kunnen inspireren tot actie voor een beter klimaat.

Actueel

Gemeente onderzoekt nieuwe invulling voormalig schoolgebouw aan Hugo van Gijnweg

DORDRECHT – De gemeente Dordrecht bekijkt momenteel de mogelijkheden voor een nieuwe invulling van het voormalige schoolgebouw aan de Hugo van Gijnweg in Dordrecht. Het pand, dat jarenlang dienstdeed als onderwijslocatie van het Drechtster College, is sinds kort verhuisd naar een nieuwe locatie aan de Karel Doormanweg in Dordrecht. ( Foto’s: Stolk Fotografie )