Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Weizigt en Gemiva breiden samenwerking verder uit

Woensdag 1 juli zetten Duurzaamheidscentrum Weizigt en Gemiva SVG-groep samen hun handtekening onder de huurovereenkomst voor de Paardenstal van Koetshuis Weizigt. Hiermee wordt de samenwerking tussen Weizigt en Gemiva officieel verder uitgebreid. Naast dagbesteding op Stadsboerderij Weizigt en in de Koetsruimte van Koetshuis Weizigt, zal vanaf deze zomer ook de Paardenstal hiervoor ingezet worden.

De voorbereidingen lopen al enige tijd, maar op 1 juli 2020 wordt de samenwerking tussen Weizigt en Gemiva officieel uitgebreid met de huur van de Paardenstal. Gemiva heeft vanaf dat moment de beschikking over de gehele benedenverdieping van Koetshuis Weizigt. Twee jaar terug kregen 25 cliënten namelijk al een werkplek in de Koetsruimte.

In de Paardenstal krijgen bezoekers de gelegenheid om, op bepaalde momenten, aan te schuiven voor een bakje koffie of thee. Ook ontmoetingscentrum Fideel, nu gevestigd in de Koetsruimte, krijgt hier een plekje. Op de nieuwe locatie van Fideel worden de duurzame activiteiten, zoals het inzamelen van recyclebare materialen en kinderkleding, voortgezet. Maar er worden ook nieuwe activiteiten gestart zoals het bakken van zoete lekkernijen en het verzorgen van de catering voor Weizigt. Niet alleen Weizigt en Gemiva, maar ook de bezoekers van Weizigt zullen dus zeker plezier hebben van deze uitbreiding.

In tegenstelling tot twee jaar geleden, toen met taart en een heuse polonaise de handtekening werd gezet onder de huurovereenkomst, wordt er dit keer geen feestelijk tekenmoment georganiseerd. Maar zodra de Paardenstal helemaal ingericht is en de cliënten hun weg gevonden hebben, zal de uitbreiding van deze samenwerking alsnog gevierd worden.

 

Gemiva en Weizigt

Gemiva biedt sinds 2011 dagbesteding aan op het terrein van Weizigt met het doel de vaardigheden van cliënten van Gemiva goed in te zetten waardoor ze een prettige en nuttige invulling aan hun dag geven. Iedere cliënt krijgt de kans om zijn of haar talenten te laten zien in de omgang met de bezoekers. Samen leveren zij een belangrijke bijdrage aan het duurzame karakter van Weizigt. Meer informatie over Duurzaamheidscentrum Weizigt is te vinden op www.weizigt.nl. Alle informatie over de werkzaamheden van Gemiva is te vinden op

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Sinterklaas arriveerde in Dordrecht met twéé pakjesboten

DORDRECHT – Sinterklaas en zijn Pieten zetten zaterdag feestelijk voet aan wal in Dordrecht. Dit jaar …

Actueel

De Dordtse bestedelingen

Het uitbuiten van mensen is al zo oud als de mensheid zelf. Het is meer regel dan uitzondering. Uitbuiting en slavernij komen overal ter wereld  voor. Denk daarbij onder andere aan dwangarbeid, een gedwongen huwelijk en de seksindustrie. Anno 2025 lopen de schattingen wereldwijd uiteen tussen de 40 en de 50 miljoen slachtoffers. In democratische staten zoals Nederland wordt er doorgaans streng opgetreden tegen het uitbuiten van mensen, hoewel controle hierop niet waterdicht is. In de Afrikaanse Islamitische Republiek Mauritanië is de slavernij in 2007 afgeschaft. De regering staat echter oogluikend toe dat een deel van de zwarte bevolking tot slaaf is gemaakt.

112-nieuws

Jongen bedreigd met vuurwapen, drie verdachten snel aangehouden

ZWIJNDRECHT – Op de Kijfhoek in Zwijndrecht is zaterdagmiddag rond 14.00 uur een jongen bedreigd met een vuurwapen door drie andere jongeren. De verdachten gingen er direct vandoor, waarna de politie werd ingeschakeld.