Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Weizigt versoepelt maatregelen voor publiek

Vanaf woensdag 1 juli versoepelt Duurzaamheidscentrum Weizigt een aantal maatregelen die op het terrein gelden. Weizigt is dan weer 7 dagen per week geopend en mag 250 bezoekers tegelijkertijd ontvangen. Daarnaast is het terrein dan weer aan beide kanten, aan de zijde van het Koetshuis én aan de zijde van speeltuin, toegankelijk.

Door het hele land worden woensdag 1 juli verdere versoepelingen van de coronamaatregelen doorgevoerd, zo ook bij Weizigt. Op dit moment mag Weizigt 75 bezoekers tegelijkertijd op het terrein ontvangen. Vanaf woensdag gaat dit aantal naar 250 bezoekers. Ook gaan beide ingangen van het terrein weer open. Je kunt vanaf 1 juli dus zowel aan de kant van het Koetshuis, Van Baerleplantsoen, als aan de kant van de speeltuin, Markettenweg, het terrein op en af.

Daarnaast kun je met ingang van komend weekend ook op zaterdag en zondag weer naar Weizigt. Duurzaamheidscentrum Weizigt is dan weer de hele week van 9.00 uur tot 17.00 uur geopend voor publiek.

 

1,5 meter blijft gelden

Niet alle maatregelen worden versoepeld. Zo blijft het eenrichtingsverkeer over het gehele terrein gelden en worden bezoekers nog steeds gevraagd 1,5 meter afstand te houden. Ook vindt er nog steeds een extra schoonmaakronde plaats en vind je op 12 plekken op het terrein desinfecterende gel. De Bijenstal en het Informatiepunt blijven voorlopig gesloten en het voeren van de dieren gebeurt nog steeds zonder publiek.

Ook worden er nog steeds geen activiteiten en lessen aangeboden op het terrein van Weizigt. Na de zomervakantie zullen de lessen voor het basisonderwijs, met de nodige voorzorgsmaatregelen, wel weer hervat worden. Hopelijk kunnen de activiteiten voor publiek komend najaar ook voorzichtig weer opgestart worden.

 

Meer weten?

Weizigt is ontzettend blij dat er steeds meer mogelijk is op het terrein. Door elkaar de ruimte te geven en de geldende maatregelen na te leven, kan iedereen op een prettige en veilige manier van de Tuinen en de dieren komen genieten.

Alle informatie over een bezoek aan Weizigt, welke maatregelen er op het terrein gelden en antwoorden op veelgestelde vragen vind je op www.weizigt.nl. Houd voor de laatste ontwikkelingen en actuele informatie ook de Facebookpagina van Duurzaamheidscentrum Weizigt in de gaten.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Franse middag Sterrenburg

DORDRECHT – Schildersgroep Sterrenschilders uit Sterrenburg, het SOC (Samen Ontwikkelen door Cultuur) en Dordrecht Sociaal Buurtwerk verzorgen woensdag 11 juni van 15.00 tot 19.00 uur een Franse middag op het Dalmeijerplein (in het parkje) Sterrenburg. ( Foto: Stolk Fotografie )

112-nieuws

245 kilo cocaïne gevonden in bedrijfspand Papendrecht: twee mannen aangehouden

PAPENDRECHT – De politie heeft dinsdagochtend 3 juni in een bedrijfspand aan de Matena in Papendrecht een grote hoeveelheid cocaïne aangetroffen. Agenten kwamen rond 07.30 uur ter plaatse na een melding van een inbraak. In één van de twee doorzochte panden troffen zij maar liefst 245 kilo cocaïne aan, verpakt in blokken.

Actueel

Grote belangstelling voor onderzoek naar Dordtse betrokkenheid bij slavernij

DORDRECHT – In het Dordrechts Museum is gisteravond onder grote belangstelling een boek over de rol van Dordrecht in de trans-Atlantische slavernij gepresenteerd. Er was een grote opkomst. Meer dan 170 bezoekers woonden de presentatie bij. ( Foto: Gemeente Dordrecht )