Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Zet je in voor een schone stad tijdens Dordt Schoon

Van 24 maart tot en met 30 maart is het Dordt Schoon. Dordtenaren steken deze week hun handen uit de mouwen om samen de stad te ontdoen van zwerfvuil. Iedereen kan meedoen aan deze jaarlijks terugkerende actie. Jij doet toch ook mee?

Het voorjaar staat voor de deur, hét moment om een grote schoonmaak te houden. Dat is dan ook precies wat er gaat gebeuren tijdens Dordt Schoon. Samen een uurtje aanpakken in de straat, op het schoolplein of op het sportveld levert al een schonere leefomgeving én beter contact met je buren op. Net als voorgaande edities start Dordt Schoon op de Landelijke Opschoondag, zaterdag 24 maart.

Niet alleen tijdens Dordt Schoon wordt de stad ontdaan van rondslingerend vuil, het hele jaar door zijn er Dordtse Doorpakkers actief in de stad. Vanuit de campagne ‘’n schone stad… je hebt het zelf in de hand’, worden de Dordtse Doorpakkers ondersteund met tips, advies en gratis materialen.

Dordt Schoon start op zaterdag 24 maart en duurt tot en met vrijdag 30 maart. Alle informatie over Dordt Schoon en het aanmeldformulier, de Dordtse Doorpakkers en de campagne ”n schone stad’, is te vinden op www.weizigt.nl/dordtse-doorpakkers.

Nieuws van dordtcentraal.

Actueel

Run op Wantijlive-tickets door comeback Kensington en Suzan & Freek

DORDRECHT – De belangstelling voor het Dordtse muziekfestival Wantijlive is dit jaar uitzonderlijk groot. De ticketverkoop verloopt sneller dan in voorgaande jaren; voor de komende editie zijn inmiddels al meer dan 9.000 kaarten verkocht. Vooral de groepstickets zijn populairder dan ooit: een recordaantal van 60 procent van de bezoekers komt dit jaar in groepsverband naar het Wantijpark. Dat is mede te danken aan de succesvolle actie waarbij groepen bij aanschaf van zes tickets het zevende kaartje gratis ontvangen. Op dit moment zijn er nog minder dan 1.000 kaarten beschikbaar. ( Foto: Stolk Fotografie )

Actueel

Trivire en Trebbe starten eerste fase herstructurering Dubbeldam

DORDRECHT – Woningcorporatie Trivire en ontwikkelende bouwer Trebbe hebben dinsdag 27 februari 2026 de realisatieovereenkomst ondertekend voor de eerste fase van de herstructurering van Dubbeldam in Dordrecht. Deze fase omvat de sloop van 40 woningen. Daarvoor in de plaats worden 44 appartementen gebouwd, met een ontmoetingsruimte en een binnentuin. Daarnaast worden er 26 eengezinswoningen teruggebouwd. Nu de handtekeningen van Tinka van Rood, bestuurder van Trivire, en Martin Beukeboom, directeur bij Trebbe, zijn gezet, kan de bouw van gloednieuwe sociale huurwoningen voor senioren en gezinnen beginnen. ( foto: Trivire )

Actueel

Cardiologen ASz doen wetenschappelijk onderzoek naar oplosbare stent

DORDRECHT – Bij 117 patiënten van ons ziekenhuis wordt dit jaar een biologisch oplosbare stent in een van de kransslagaders rondom het hart geplaatst. Dit is onderdeel van het wetenschappelijk onderzoek Perfect Restore dat is opgezet en wordt uitgevoerd door onze cardiologen. ( Foto: ASZ )